Про це повідомляє CNN.

В умовах, коли Україна все більше відчайдушно потребує американської військової допомоги, а республіканське керівництво в Палаті представників відмовляється проводити голосування щодо надання додаткового фінансування, високопосадовці оборонного відомства обговорюють, чи існує якась внутрішня фінансова подушка, яка б дозволила міністерству витратити хоча б частину з тих 4 мільярдів доларів, що залишилися, на допомогу Україні у боротьбі з Росією, — йдеться у матеріалі.

Раніше Пентагон не хотів витрачати на Україну будь-які гроші, що залишилися, без гарантій, що вони будуть відшкодовані Конгресом, адже вилучення із запасів Міністерства оборони без плану поповнення цього обладнання може вплинути на військову готовність США.

Поки що у Міноборони США не ухвалили рішення, але розмови про цей варіант та інші потенційні «плани Б» стають дедалі актуальнішими, пише CNN.

Своєю чергою, речник Пентагону, підполковник Гаррон Гарн заявив, що міністерство оборони продовжує закликати Конгрес ухвалити додатковий бюджет, «щоб підтримати Україну в скрутний для неї час і поповнити наші запаси».

При цьому чиновники заявили, що Міноборони США може витратити частину з цих $4 млрд, навіть якщо не знайде грошей всередині країни, які можна було б використати для їх поповнення.

Також окремий представник оборонного відомства повідомив CNN, що наступний пакет допомоги Україні, якщо він надійде, «обов’язково включатиме критично важливі боєприпаси».