Одна із касирок мережі супермаркетів NOVUS потрапила у мовний скандал. Вона відмовилася обслуговувати клієнтів українською мовою, про що на своїй Facebook-сторінці повідомила киянка Ганна Сокіл.

Історія з нею трапилась ще 22 січня, проте розголосу цей випадок почав набувати зараз.

У вас було 1,5 роки підготувати персонал і навчити спілкуватись українською, якщо вже за 30 років Незалежності мама з татом не навчили вашого касира. Відповідь касира на прохання обслуговувати українською – “Началось, бл**ь” це вважається прийнятним? За що ваш HR-менеджер отримує заробітну плату? Чи ви маєте бажання принижувати українців? Так у вас це не вийде“, – обуралсь пані Ганна.

Вона подала вимогу розгляду цієї ситуації і покарання співробітниці NOVUS . Додала також фотографію чеку, на якому зазначена дата, час, адреса та номер оператора і каси.

Видання Kyiv Media зв’язалося із киянкою Ганною Сокіл, аби дізнатися, чи була якась реакція магазину. Вона повідомила, що з нею зв’язалась керуюча магазину NOVUS за адресою вулиця Златоустівська 48/5. Повідомила, що касирці винесли сувору догану, позбавили премії та звільнили. Також з усім персоналом провели профілактичну бесіду.

Kyiv Media також звернулося за роз’ясненнями до мережі супермаркетів NOVUS. У відповідь нам повідомили те ж саме, що і пані Ганні – те, що з працівниками супермаркету провели роз’яснювальну роботу.

Нагадаємо, київська школа дубляжу запустила чат-бот для вивчення української мови, який допомагає також вчити наголоси.

А восени 2020 року месенджерах Viber і Telegram з’явився чат-бот “СтопСуржик”. Сюди можна написати слово суржиком і отримати український відповідник, і навпаки — перевірити знання літературної мови, переклавши суржик, запропонований ботом, українською.

Фото: Фейсбук