Про це розповів в ефірі КИЇВ24 авіаційний експерт Богдан Долінце.
Ми бачимо, що росіяни регулярно адаптують свою тактику. Не варто виключати і даний підхід. Ми бачили, як у перші роки війни вони застосовували масовані ракетні удари по великій кількості міст і цілей. Фактично протягом останнього року ми бачимо масовані ракетні удари, але більш точкові.
Він додав, що раніше також росіяни випускали по 10 ракет по об’єктах енергетичної інфраструктури. За словами експерта, навіть об’єкти, які захищені ППО, можуть зруйнувати частину цих цілей. Це може бути 80-90%, але навіть 2-3 ракети можуть зруйнувати об’єкт інфраструктури.
Вони могли зруйнувати їх, навіть якщо долітали 2-3 ракети.
Наступним кроком вони починають здійснювати таку ж тактику для окремих міст, бо ППО мають певний ресурс. Установка Patriot має 4 ракети, тож після їх застосування треба час для перезавантаження, який може складати до години.
Обстріл України
Пізнього вечора, 4 вересня, у Києві пролунав сигнал повітряної тривоги. Також тривогу було оголошено і в інших областях України. Військові попереджали про загрозу балістики, також уночі була і загроза російських дронів.
Вже вранці, близько 07:00, у Києві були чутні звуки вибухів, працювала ППО. Протиповітряна оборона працювала й у Київській області.
Після оголошення відбою о 08:40 КМВА опублікувала зведення щодо нічної атаки. Стало відомо, що під час атаки РФ на Київ у ніч на 5 вересня жодний дрон не досяг цілі.
Тривога тривала понад 9 годин. Тим часом у столиці утворився колапс через затримки громадського транспорту. Детальніше про ситуацію у столичному метро та на автобусних зупинках — читайте в матеріалі КИЇВ24.