Про це розповів виданню Sestry голова Комітету у закордонних справах Сейму Павло Коваль.

Потрібно задіяти механізми, щоб українці, які можуть боротися, повернулися в Україну. Потрібно забезпечити, щоб під час отримання дозволів на роботу чи продовження терміну перебування, на партнерських умовах відбувалася перевірка, чи можуть ці люди бути мобілізованими в Україні.

Павло Коваль вважає, що депортувати українців, які на батьківщині підлягають мобілізації, протизаконно.

У повідомленні йдеться, що якщо ці чоловіки можуть бути мобілізованими в Україні, тоді їм відмовлятимуть у працевлаштуванні, продовженні статусу тимчасового захисту в Польщі та виплаті допомоги.

За його словами “людина без грошей, роботи та в умовах довгого нелегального перебування в чужій країні не зможе довго протриматися та поїде з Польщі”.

Нагадаємо, що до армії можуть почати мобілізувати військовозобов’язаних українців, які живуть за кордоном. Наразі в Україні обговорюють такі сценарії.

Раніше стало відомо, що Естонія повідомила, що згідно з міжнародним правом, не може передавати Україні військовозобов’язаних чоловіків. Для цього як мінімум потрібне відповідне рішення уряду.

Водночас міністр внутрішніх справ країни Лаурі Ляенеметс додав, що якби Україна звернулася до Естонії за допомогою в мобілізації українських громадян, які проживають на території країни, то від цього прохання «було б досить складно відмовитися».

Тим часом у Німеччині заявили, що не будуть примушувати українських біженців до військової служби у Збройних силах, депортуючи їх в Україну.