З 1 березня польські перевізники долучаться до протесту фермерів, які блокують прикордонні переходи з Україною. Їхня акція може відбутися на чотирьох пунктах пропуску.

КИЇВ24
Черга вантажівок на заблокованому кордоні. Фото: Getty Images

Про це пише видання RMF24.

Зазначається, що перевізники з Люблінщини та Підкарпаття хочуть організувати свою акцію протесту. Вони блокуватимуть переходи: «Рава-Руська — Гребенне», «Ягодин — Дорогуськ» «Краківець — Корчова». Крім того, страйк, можливо, відбудеться і на ПП «Медика — Шегині».

Відомо, що минулого тижня міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак сказав, що пам’ятає про вимоги перевізників, зокрема нові законодавчі акти щодо посилення перевірок українських перевізників. За його словами, ці умови обов’язково виконають.

Однак перевізники стверджують, що після угоди з урядом про припинення попереднього протесту минули тижні, але перевізники так і не отримали проєкт відповідного закону.

Один з організаторів майбутньої акції розповів, що перевізники і раніше продовжували свої протести, неофіційно приєднуючись до фермерів.

Раніше повідомляли, що польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Але вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.

У п’ятницю угорські фермери приєдналися до поляків та влаштували протест біля ПП “Захонь” на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

24 Квітня 2024
Погода
Більше новин