Польські фермери, які протестують біля пункту пропуску «Дорогуськ» на кордоні з Україною, розсипали на дорогу зерно з трьох українських вантажівок. Польська поліція почала розслідування.

КИЇВ24
Черга вантажівок на заблокованому кордоні. Фото: Getty Images

Про це повідомляє польський телеканал RMF24.

Інцидент стався близько 11:30 за польським часом на трасі, що веде до пункту пропуску «Дорогуськ». Як розповіла представниця комендатури муніципальної поліції Ева Чиж, до Польщі після прикордонного контролю в’їхали три вантажівки під керуванням українців, але польські протестувальники не пропустили їх далі.

«В один момент вони відкрили причепи, в результаті чого частина зерна висипалася на дорогу. Водії повернули назад в бік України», — зазначила вона, додавши, що бійок чи небезпечної ситуації після цього не було.

Наразі польські правоохоронці з’ясовують всі подробиці події та вилучають докази. Матеріали будуть направлені до прокуратури для проведення правової та кримінально-правової експертизи.

«Ми проводимо перевірку, встановлюємо особисті дані осіб, які в ній брали участь, опитуємо свідків», – сказала представниця поліції.

Блокада українського кордону: які причини у страйків на КПП

Нагадаємо, що польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк. Він розпочався 9 лютого і мав тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Однак, вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.

У п’ятницю угорські фермери приєдналися до поляків та влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.

Страйкарі наполягають, що продукти, які надходять з-за меж Європейського Союзу, повинні підпорядковуватися тим самим правилам, яких дотримуються фермери ЄС, і Брюссель повинен захистити інтереси своїх власних фермерів, «а не намагатися знищити європейське село своїми заходами».

Протестувальники також кажуть, що Україна експортує продукти з підвищеним вмістом ГМО, і вони виступають проти цього.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин