Представники ТЦК не мають права затримувати громадян та примусово доправляти їх до Територіального центру комплектування для оновлення військово-облікових даних

КИЇВ24
ТЦК. Фото: Getty Images

Про це йдеться у відповіді Міністерства оборони України на запит РБК-Україна.

У відомстві зазначили, що на такі дії уповноважені лише поліцейські.

Водночас у Міноборони наголосили, що під час воєнного стану представники ТЦК разом із поліцейськими можуть затримувати і доставляти до ТЦК українців, які відмовляються від отримання повісток. Або ж якщо громадяни порушили правила військового обліку.

“Таким чином, адміністративне затримання громадянина поліцейським може відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК. Так само не заборонено законом доставляти громадянина, який був затриманий поліцейським, на транспортному засобі ТЦК за умови присутності у ньому поліцейського. Не суперечить чинному законодавству і доставлення громадянина до ТЦК, яке відбувається добровільно (тобто не всупереч волі громадянина)”, – пояснили у Міноборони.

Мобілізаційний закон: усе, що потрібно знати військовозобов’язаному

Новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.

Варто зауважити, що наразі у Верховній Раді перебуває на розгляді законопроєкт № 11305 від 29.05.2024 щодо внесення змін до прикінцевих та перехідних положень до закону про мобілізацію, яким пропонується продовження строку оновлення військово-облікових даних з 60 до 150 днів.

Також з 18 травня запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.

Нагадаємо, з 4 травня скасовано статус  “обмежено придатний для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

Верховна Рада України також затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Про те, які повноваження має поліція та ТЦК ми писали в матеріалі ТУТ.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин