Про це в інтерв’ю Reuters заявив президент Південної Кореї Юн Сок Йоль.

«Якщо трапиться ситуація, з якою міжнародна спільнота не зможе примиритися, приміром, масштабний напад на цивільних, масове вбивство чи серйозне порушення законів війни, нам може бути складно наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій допомозі», – сказав Йоль.

Зазначається, що це вперше від початку війни офіційний Сеул натякнув на можливість постачання Україні зброї.

«Ключовий союзник США та великий виробник артилерійських боєприпасів, Південна Корея досі намагається не дратувати росію через роботу корейських компаній у рф та вплив москви на Північну Корею, усупереч усе більшому тиску Західних країн, які схиляють Сеул до постачання озброєння», – зауважує Reuters.

Йоль також розповів, що його уряд шукає способи допомогти у відбудові України, подібно на те, як Південна Корея отримувала міжнародну допомогу впродовж Корейської війни в 1950-1953 рр.

«Переконаний, що не буде обмежень на обсяг підтримки для оборони та відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення як за міжнародним, так і за національним законодавством. Утім, зважаючи на наші відносини зі сторонами, залученими до війни, та ситуацію на полі бою, ми вживатимемо найбільш відповідні заходи», – підсумував президент Південної Кореї.

Як повідомлялося раніше, Південна Корея і Японія зміцнюють співпрацю у сфері безпеки на тлі загроз КНДР. Високопосадовці міністерств закордонних справ і оборони двох країн також домовилися посилити координацію зі Сполученими Штатами щодо обміну інформацією в режимі реального часу під час запусків ракет Північної Кореї.

Фото: Відкриті джерела