Про це стало відомо з указу Трампа.
Паризька угода – це міжнародний пакт, спрямований на обмеження глобального потепління шляхом зменшення викидів парникових газів. Це вже друга спроба адміністрації Трампа вивести США з Паризької угоди. Перша відбулася у 2017 році, але її скасував Джо Байден у перший день свого президентства у 2021 році.
Згідно з процедурою, США доведеться чекати рік для офіційного виходу.
Білий дім оголосив про “національну енергетичну надзвичайну ситуацію”, окресливши низку змін, спрямованих на скасування кліматичних норм США та підвищення видобутку нафти й газу. Це рішення прийнято після історичного підвищення глобальної температури, яка у 2024 році вперше перевищила позначку у +1,5°C, порівняно з доіндустріальним рівнем.
Хоча Паризька угода не є юридично зобов’язуючою, вона є ключовим документом, що спонукає до глобальної співпраці для боротьби з причинами глобального потепління.
Тепер США приєднаються до Ірану, Ємену та Лівії як одні з небагатьох країн, що залишаються поза угодою, підписаною 10 років тому в столиці Франції.
Білий дім також анонсував низку змін, зокрема скасування кліматичних ініціатив адміністрації Байдена: скорочення інвестицій у чисту енергію, скасування стимулів для електромобілів та розширення видобутку нафти й газу.
“Ми знизимо ціни, знову наповнимо наші стратегічні запаси аж до самого верху та експортуватимемо американські енергоносії по всьому світу. Ми знову станемо багатою нацією, і це рідке золото під нашими ногами нам у цьому допоможе“, – заявив Трамп.
Дональд Трамп офіційно став 47 президентом США. Він перший за 130 років в історії США президент, який повернувся до Білого дому після перерви.