Відповідне звернення опублікував Офіс Президента.

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Державне свято, встановлене на честь початку двох революцій – 2004-го та Революції Гідності 10 років тому.

Переживши вже не одну «зиму у вогні». І 10 років тому, і торік. Учора й сьогодні. Боролися й боремось. І в центрі столиці тоді, і на околицях Бахмута тепер. На Грушевського тоді й під Харковом, під Херсоном, під Авдіївкою зараз. Усі, хто сміливо йшов у бій за свободу з дерев’яними щитами тоді, хто боронив країну в перші дні бойових дій на сході, і всі, хто захищає нас на всіх напрямках із 24 лютого.

Президент зазначив, що сьогодні твориться новий виток нашої історії. І саме від нашого покоління залежатиме, який напрямок вона отримає.

Якщо на зміну державним діячам приходять політикани. Коли борються за крісла, а не за людей, коли власне его стає важливішим за власну країну, коли не стоять до кінця й до статусу «лідер», «глава», «гетьман» додається приставка «в еміграції». Коли ворогу вдається розколоти внутрішню єдність. Коли ми сваримось, а потім втомлюємось, зневірюємось. А потім виживаємо. У нових періодах нової неволі й бездержавності. Коли ворогу вдається підірвати міжнародну підтримку й солідарність. Коли цивілізований світ починає шукати компроміси з терористами та йти на поступки тиранам. Тоді неодмінно програємо ми всі. Україна. Європа. Світ. Програємо, наївно думаючи, що з ними може бути нічия. Нічия неможлива.

Зеленський назвав український народ сильним та незламним. Ми сильні. Адже тільки в сильних вірять та сильні творять майбутнє. Володимир Зеленський закликав всіх українців до єдності.

З Днем Гідності та Свободи, великий народе! З великої літери. Сильний народе сильної країни!

Слава Україні!