Про це пише “Європейська правда” з посиланням “Ехо Кавказу”.
Зазначається, що прокурори розпочали розслідування фактів можливого фальсифікування парламентських виборів після звернення Центральної виборчої комісії.
Правоохоронці вбачають у подіях ознаки злочину, передбаченого статтею 164 Кримінального кодексу країни — вплив на волевиявлення виборців та/або порушення таємниці голосування.
Вони стверджують, що “Зурабішвілі мала б мати докази можливої фальсифікації парламентських виборів“, тому її викликають на допит у слідче відомство 31 жовтня.
У прокуратурі Грузії обіцяють провести “всі необхідні слідчі та процесуальні дії, як зазначено у зверненні ЦВК (Центральна виборча комісія), а також із метою вивчення фактів, озвучених президенткою Грузії, представниками окремих політичних партій і спостережних місій”.
Зазначається, що в рамках розслідування будуть допитані всі особи, які можуть мати інформацію про ймовірний злочинний факт.
Окрім того, правоохоронці розслідують численні правопорушення, виявлені у передвиборчий період та в день голосування.
Вибори та протести у Грузії
Нагадаємо, 26 жовтня 2024 року у Грузії відбулись чергові вибори до парламенту. На них перемогу нібито здобула партія влади “Грузинська мрія”. Вона набрала понад 54% голосів. Водночас опозиційна платформа “Коаліція за зміни” отримала 10,8%, “Єдиний національний рух” — 10,1%, “Сильна Грузія” — 8,75%, а “Гахарія — за Грузію” — 7,75%.
Опозиційні сили країни вже оголосили про те, що не визнають результатів чергових виборів. Вони разом із президенткою країни Саломе Зурабішвілі закликали громадян виходити на протести.
Ввечері 28 жовтня 2024 біля будівлі парламенту Грузії у Тбілісі почалися протести опозиції проти фальсифікації результатів парламентських виборів. Учасники мітингу, зокрема, освистали кортеж прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Тоді він прибув до Грузії, щоб привітати партію влади “Грузинська мрія” із перемогою на парламентських виборах. Громадяни країни кричали в сторону угорського політика “ганьба” та “Путін — х**ло”.
Журналіст Іраклі Табліашвілі наголосив, що нового підрахунку результатів виборів не буде. Сподіватися на те, що “Грузинська мрія”/”Російська мрія” піде на якісь поступки самовільно, не варто.