Про це в етері КИЇВ24 розповів лікар, доктор медичних наук Роман Ілик.

Наркоз, як і седація – це є надійні методи. Я особисто переніс близько десяти таких наркозів та седацій. Десятки тисяч наркозів проводяться в Україні для проведення різних операцій, в тому числі тисячі при лікуванні зубів. Але цей метод загального знечулення.

Доктор медичних наук наголошує, що професіоналом можна назвати лише того лікаря, який здатний вивести людину зі стану наркозу без наслідків, а якщо сталась екстрена ситуація, вміти надати допомогу.

Але тут треба зрозуміти, що цей метод має виконувати професіонал. Професіонали це ті люди, які мають достатньо експертності не тільки для введення наркозу, але і для здійснення реанімаційних заходів, якщо виникають ускладнення.

Нагадаємо, що в Рівненській області сталася трагедія під час візиту 50-річної жінки до приватної стоматологічної клініки. Під час лікування зубів з використанням седації, у жінки раптово зупинилося дихання.

Медичні працівники клініки намагалися провести реанімаційні заходи, однак, на жаль, врятувати життя жінки не вдалося. Подія сталася ввечері 19 січня, і про неї одразу ж повідомили правоохоронні органи.

Також, трохи раніше, 14 січня, у Львові помер 5-річний хлопчик Велес, який понад місяць перебував у комі після видалення молочних зубів в одній із клінік міста. Дитину відвели до місцевої клініки Ori-Dent, аби видалити хлопчику два молочні зуби. Стоматологи запропонували провести операцію під загальною анестезією, але під час наркозу почав подати тиск, після чого настала смерть.