Про це в етері КИЇВ24 розповіла народна депутатка України із фракції “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк.

У нас є люди, які знаходяться в полоні або зниклі безвісти за особливих обставин. Вони є власниками зруйнованого житла. Ті люди, хто в цьому житлі живуть і чекають своїх рідних з полону, не можуть отримати компенсацію по програмі “єВідновлення” і взагалі жодну компенсацію. Це відбувається тому, що власники не перебувають за місцем свого проживання.

Ольга Василевська-Смаглюк наголосила, що вона вже звернулась з запитом для обговорення цієї проблеми. За її словами, цього тижня має пройти нарада.

Я звернулася до комітету економічної політики та комітету з питань відбудови і до віцепрем’єра з питань реінтеграції. У нас цього тижня відбудеться нарада, як допомогти сім’ям, які не можуть отримати компенсацію, через те що житло записане на їх рідних, які зникли безвісти або в полоні.

Зазначимо, що в ході війни Росія завдала українській інфраструктурі руйнувань на 155 мільярдів доларів. Таку цифру нарахувала аналітична команда Київської школи економіки (KSE). На першому місці за сумою збитків залишається житловий фонд.

Нині діє одразу кілька державних програм з виплати компенсацій українцям, в яких пошкоджене або знищене житло. Зокрема програмою “єВідновлення” можуть скористатися ті, чиє помешкання пошкоджене війною частково або знищене вщент. Зареєструватись у програмі можна через застосунок “Дія”.

Станом на сьогодні там доступна подача заяв лише про знищене та пошкоджене майно. Проте в планах функціонал цього Реєстру значно ширший. Він включатиме понад 40 різних категорій, які хочуть запустити протягом року.