Про це пише NewsMaker.
Люди зібралися із плакатами: «Молдово, пропусти газ», «Ні геноциду придністровського народу», «Молдова винна у загибелі придністровських громадян». Вони стояли з прапорами «Придністровʼя» та Росії.
За інформацією місцевих видань, протести організували на контрольно-пропускних пунктах.
Офіційний Кишинів відреагував на ці повідомлення про мітинги.
«Протести в Придністровському регіоні — частина вже відомого порядку денного для створення напруженості та ескалації безпекової ситуації», — заявив прессекретар уряду Даніел Воде.
Він зауважив, що досвід попередніх демонстрацій доводить, що такі протести координує місцева «влада», якою керує москва.
Тим часом лідер невизнаного «Придністров’я» Вадим Красносельський заявив, що запасів газу у «Придністров’ї» вистачить лише на кілька днів. А запасів вугілля для вироблення електрики — до 16-17 лютого.
Раніше він прийняв пропозицію Кишинева щодо закупівлі природного газу через «Молдовагаз». Тепер Красносельський каже, що якщо Кишинів «дотримуватиметься своєї обіцянки», то газ можна поставити «хоч завтра».
Нагадаємо, російський Газпром припинив постачання газу в Придністров’я з 1 січня 2025 року, коли закінчився транзитний контракт між Україною й Росією. У компанії є технічна можливість постачати газ південним маршрутом через Туреччину, але вона відмовляється його використовувати, посилаючись на відмову Молдови “врегулювати” газову заборгованість Придністров’я у понад $700 мільйонів.
8 січня “влада” самопроголошеної республіки повідомила, що газу у Придністровʼї вистачить ще на 24 дні, тобто на довше, ніж показували проведені раніше розрахунки.
Влада Молдови вважає, що лівий берег Дністра (Придністров’я) досі сподівається на безплатний газ з Росії й тому відмовляється купувати його на біржі, попри критичний стан в енергетиці.
Після припинення подачі газу у Придністров’ї відключили центральне опалення у містах, а газ залишився лише для приготування їжі. Промислові підприємства призупинили роботу.
З третього січня у Придністров’ї запровадили віялові відключення електрики, тоді як решта Молдови отримує електрику переважно з Румунії.
Раніше і Молдова, і Україна стверджували, що готові допомогти Придністров’ю.