Про це в етері КИЇВ24 розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Пропозиція Міноборони РФ про перегляд морського кордону в східній частині Балтійського моря було вилучено з бази правових актів РФ. Але, на мій погляд, РФ могла перевіряти ґрунт, як саме реагуватимуть західні держави на таку провокацію і подивитися, чи готові вони будуть відбити такі гібридні атаки.

Станіслав Желіховський наголосив, що варто очікувати більше подібних провокацій, адже РФ намагається зрозуміти наскільки далеко вони можуть зайти, користуючись отриманою реакцією від НАТО.

Я думаю, що таких провокацій буде чимало. Для Росії важливо промацати цей ґрунт НАТО. Щоб визначити, чи готовий альянс повною мірою зможе відбивати атаку. Важливо, щоб такі заяви були надані.

Нагадаємо, що нещодавно на сайті Міноборони РФ з’явився проєкт-постанова, де Кремль хоче в односторонньому порядку змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією в Балтійському морі.

Згідно з документом, Москва має намір оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ Калінінградської області. Автори аргументували це тим, що чинні географічні координати, встановлені у 1985 році, “не повною мірою відповідають сучасній географічній ситуації”.

У відповідь на публікацію законопроєкту в МЗС Фінляндії заявили, що розраховують на дотримання Росією Конвенції ООН з морського права, що регулює зміну територіальних вод.