Заяви російського лідера цитують пропагандистські “РИА Новости”, “ТАСС”.
Правитель Росії Володимир Путін заявив, що російські окупаційні війська не припинятимуть вогонь в Україні, бо кремлівський лідер начебто невпевнений у тому, що теж саме зробить Україна, а також вважає “безглуздим” звертатись до Верховної Ради, щоб вести переговори. Водночас його не влаштовують і посередники.
Нам потрібно домогтися того, щоб противна сторона погодилася зробити такі кроки, які були б незворотними і були прийнятними для Російської Федерації. Припинення вогню без досягнення цієї домовленості неможливе
Також Путін наголосив, що “Росія не може погодитися на припинення вогню з Україною, оскільки не впевнена у відповідних діях Києва”. Як аргумент, російський лідер навів домовленості, які нібито існували під час відведення російських військ від Києва у 2022 році, але “відповідних кроків з боку України не було”. Однак, про які саме кроки йдеться – Володимир Путін не уточнив. Також він згадав й неодноразові обговорення у Туреччині, але й там він знову начебто зіткнувся з обманом, бо “усі (зумовлені відведенням військ) домовленості, досягнуті в Стамбулі, були викинуті в смітник”.
Звертатися безпосередньо до Верховної Ради Путін вважає “безглуздим кроком”, адже більшість її депутатів підпорядковуються, як вважає правитель країни-агресора, незаконній владі в Україні.
Усі повноваження мають перейти до Ради, але вона ці повноваження не бере на себе. Тому звернутися, звісно, можна, але виходячи з практичної ситуації і з того, що відбувається в реальному житті, це більш-менш безглуздо
Крім того, Путін сказав, що не хоче вести переговори через посередників.
Ми завжди виступали за переговори, ви це добре знаєте, ми ніколи від них не відмовлялися. Питання тільки в тому, що остаточно завершити конфлікт за допомогою посередників і тільки через них мені видається малоймовірним.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський у своєму інтерв’ю повідомив, що прямі домовленості з Путіним не мають сенсу, адже російський лідер є “вбивцею та агресором”, тому єдина можливість вийти на перемовини чи хоча б щось, віддалене схоже на діалог – це на міжнародних майданчиках за участю інших країн-партнерів.