Про це повідомив заступник голови Комітету ВРУ з податкової та митної політики, нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
Рада прийняла в цілому законопроєкти №11258 та №11259 щодо скасування податкових та митних зборів для виробництва або ремонту машин механізованого розмінування. Там так само є правки про звільнення від мита та ПДВ на ввезення в Україну обладнання для енергетики: електрогенератори, обладнання для вітро- та сонячної генерації, акумулятори, обладнання для протимінної діяльності та виготовлення засобів протидії технічним розвідкам, – повідомляє Ярослав Железняк.
Законопроєктами передбачено тимчасово, на період дії воєнного стану, звільнити від ПДВ та мит імпортні операції з ввезення на територію України електрогенераторів та обладнання для вітрових та сонячних електростанцій, а також акумуляторів великої потужності. Також, зі слів нардепа, ідеться про обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам.
Очікується, що прийняття цього законопроєкту прискорить процес розмінування на території України та здешевить вартість імпортного енергетичного обладнання.
Як влада допомагає містянам при купівлі електрогенераторів
Нагадаємо, кияни, які мешкають у багатоквартирних будинках можуть отримати часткову компенсацію від міста за купівлю генератора, але допомога надається лише юридичним особам і місцева влада компенсує лише частину витраченої суми.
Також, на початку червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про підготовку програми пільгового кредитування для населення та бізнесу на придбання енергообладнання. 7 червня 2024 року Кабінет міністрів затвердив Порядок надання фінансової підтримки фізособам, які встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Можновладці обіцяли, що компенсовуватимуть по 244 тис. грн українцям, які придбали установки потужністю до 10 кВт.