Про це Паліса розповів в інтерв’ю Associated Press.
За його словами, Україна вивчає нові способи залучення до війська, оскільки нинішня система призову гальмує прогрес.
Одним із таких способів є «чесний контракт» — план, розрахований здебільшого на людей віком 18-25 років, а також тих, хто має відстрочку. Він, мовляв, передбачає фінансові стимули, чіткі гарантії підготовки та заходи для забезпечення діалогу між солдатами та їхніми командирами.
Цей план уже на завершальній стадії підготовки, запевняє Паліса і додає, що він зможе стати відповіддю на заклики від США знизити мобілізаційний вік.
«Забезпечити командира підрозділу та контрактного солдата, встановити відкриті та професійні відносини між ними, а також окреслити чіткі межі, зрозумілі для обох. На мою думку, це є важливим для ефективного діалогу», — вважає він.
Заступник керівника Офісу президента також додав, що його відомство разом із Кабміном та Міноборони аналізує, чому мобілізаційні зусилля виявилися недостатніми.
Він каже, що в Україні «величезний мобілізаційний ресурс» — «більший, ніж нам потрібно для виконання певних завдань на фронті», але теперішній механізм призову «не дозволяє нам бути настільки ефективними, наскільки ми могли б бути». Щоб розв’язати це, Паліса пропонує розпочати «відкритий діалог із суспільством».
Раніше Верховна Рада України в другому читанні та в цілому внесла зміни в закон «Про військовий обовʼязок та військову службу». У ньому уточнили правила військового обліку призовників та проходження базової військової підготовки.