Фото цього документа було оприлюднене виданням KyivPost.
Спікер Палати представників Майк Джонсон, представник Республіканської партії, направив листа президенту України Володимиру Зеленському з вимогою звільнити українську посолку в США Оксану Маркарову.
У листі Джонсон нагадав про заяви Зеленського, що Україна не втручається у внутрішню політику США і не намагається вплинути на рішення американців стосовно президентських виборів.
“Очевидно, цього тижня ця мета була забута, коли посолка Маркарова організувала захід, на якому ви відвідали американський завод з виробництва зброї”, — зазначив Джонсон.
Він уточнив, що завод розташований у штаті Пенсильванія, який є ключовим у президентських виборах через непередбачувані результати в минулих роках. Разом із Зеленським на заході був присутній губернатор штату Джош Шапіро, член Демократичної партії. Республіканських представників не запросили, що, на думку Джонсона, було зроблено навмисно.
“Цей візит очевидно був частиною політичної кампанії, спрямованої на підтримку демократів, і є втручанням у вибори”, — підкреслив Джонсон.
У зв’язку з цим республіканці втратили довіру до Маркарової та вимагають її негайного звільнення.
Розслідування через візит Зеленського до Пенсильванії
Голова комітету з нагляду Джеймс Комер також повідомив про початок розслідування візиту Володимира Зеленського на завод боєприпасів у Пенсильванії з метою виявлення можливого “втручання у вибори США”.
“Якщо адміністрація Байдена-Гарріс намагалася використати іноземного лідера на користь президентської кампанії віцепрезидентки, то це є зловживанням владою та нецільовим використанням коштів платників податків”, — написав Комер.
Він уже надіслав запит до Білого дому, Міністерства оборони та Міністерства юстиції щодо можливих зловживань урядовими ресурсами адміністрацією Байдена і Гарріс, які дозволили Зеленському втрутитися у виборчий процес у США.
Тим часом народний депутат України Ярослав Железняк зазначив, що така ситуація стала можливою через останній робочий день у Палаті представників перед довгою перервою та виборами, після яких буде новий спікер Палати.
“Тобто вони проголосують (саме зараз це і відбувається) цей тимчасовий бюджет на 3 місяці (до 20 грудня) і потім розійдуться на шість тижнів. Повернуться на роботу вже 12 листопада. І дуже ймовірно, що після цього буде новий спікер. Незалежно від того, чи отримають більшість в Палаті представників демократи чи республіканці”, — написав Железняк.