Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
За її словами, наразі єдиний орган, що вносить дані в “Оберіг”, це працівники ТЦК.
Водночас реєстр військовозобов’язаних взаємодіє з шістьма реєстрами, додала заступниця голови Міноборони.
Зокрема з Державною податковою службою, Мін’юстом та Державною реєстрацією актів цивільного стану, Державною судовою адміністрацією, Державною прикордонною службою та міністерством освіти та науки.
“Перевірити, чи є людина у розшуку як “ухилянт”, можна в базі “ухилянтів” в реєстрі ТЦК”, — наголосила Черногоренко.
Як відомо, в Україні в останні кілька днів почали траплятися випадки мобілізації людей, які мають відстрочку або бронь. Про це розповів народний депутат Роман Костенко. За його словами, військовозобов’язані масово пішли оновлювати дані. “І тих, хто має бронь або відстрочку, примусово відправляють в навчальні центри. При цьому вони не мають змоги вчасно повідомити про це”, – розповів Костенко.
Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
В Україні 4 травня скасовано статус “обмежено придатний” для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби.
Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.