Про це в ефірі КИЇВ24 розповів політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

“У Ємена з РФ достатньо давня співпраця. Ємен голосує за всі резолюції РФ. Неодноразово під час висміювань про союзників РФ Ємен також там майорів. Безумовно, РФ їх підтримує ресурсно. Надавали консультації та зброю”, – сказав Несвітайлов.

За його словами, черговим свідченням підтримки хуситів Росією є те, що РФ ініціює обговорення щодо ситуації в Ємені під час засідання Радбезу ООН і закликає терміново припинити “нелюдські злочини і обстріл терористів”.

“Це така російська логіка: обстрілювати можна тільки терористам, а терористів обстрілювати не можна”, – зазначив Несвітайлов.

В контексті ситуації в Ємені, США та Велика Британія, за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну, провели спільні удари по об’єктах повстанців-хуситів у Ємені в ніч на 12 січня. Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підтвердили участь своїх країн в цих діях, наголосивши на необхідності забезпечення свободи судноплавства у важливих водних шляхах.

Командувач Військово-повітряних сил США, Алекс Гринкевич, розкрив деталі операції, зазначивши, що було завдано ударів по більш ніж 60 цілях у 16 різних локаціях, які використовувалися хуситами. Метою ударів були центри командування та управління, склади боєприпасів, пускові установки, об’єкти виробництва озброєння, а також радіолокаційні системи ППО.

Міністр оборони Великої Британії, Джеймс Хіппі заявив, що британські військові наразі не планують подальших ударів по Ємену після нещодавньої військової операції в регіоні. Хіппі описав військову операцію як “обмежену, пропорційну та необхідну”, здійснену з метою захисту військових кораблів і морських суден у Червоному морі. Міністр похвалив зусилля Збройних сил країни і державних службовців, які відзначилися при плануванні та виконанні цієї місії.