Про це пише газета The Wall Street Journal.
Минулого місяця показник перехоплення знизився до 30% ракет. Хоча дані щодо атак і перехоплень за кілька днів були неповними, а Україна використовує таку статистику в пропагандистських цілях, представник ЗСУ і незалежний оборонний аналітик заявили, що ці дані дають загалом точну картину.
У чому причина погіршення роботи
Згідно з аналітичними даними журналістів, погіршення роботи української ППО відбувається на тлі того, що РФ посилює атаки безпілотниками й ракетами. РФ запускає дедалі більше важковразливої зброї, такої як балістичні ракети.
Крім того, у Києва закінчуються боєприпаси для систем Patriot, які поставлені Заходом та є найкращим захистом від таких атак.
Які прогнози на найближчий час
Військовий експерт Дуглас Баррі наголосив, що наразі йдуть вирішальні декілька місяців, які вплинуть на те, чи вдасться стримати військово-повітряні сили (ВПС) РФ до прибуття в Україну нових західних засобів ППО.
Що менша загроза української оборони для російської авіації, то більша загроза для українських сил на землі та критичної інфраструктури.
Зазначимо, що представник Військово-морських сил України сказав, що за останні шість місяців РФ випустила приблизно на 45% більше безпілотників і ракет, аніж за попередній піврічний період. Потужні атаки можуть перевантажити українську оборону, оскільки системи ППО іноді не можуть досить швидко перезарядитися.
WSJ додає, що за останні шість місяців Україна збила лише 10% балістичних ракет, випущених Росією. Згідно з даними, вона не перехопила жодної ракети С-300 і С-400, випущеної по Україні у 2024 році.