Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За словами заступник командира української бригади, що діє на півночі Харківської області,  російські війська, в тому числі чеченські, накопичуються на Сумському напрямку. Обмежена кількість російського особового складу може значити, що мета Росії — відтягнення і закріплення українських сил в районі кордону.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російське угруповання в Курській області налічує 9 000-10 000 осіб.

На його думку, це угруповання складається з:

  • трьох недоукомплектованих мотострілецьких полків (у кожному з яких не вистачає одного-двох батальйонів);
  • восьми мотострілецьких, танкових і піхотних батальйонів;
  • одного батальйону ВДВ, перекинутих з різних частин, з’єднань і військових округів;
  • щонайменше двох штурмових загонів в ешелоні посиленої роти або недоукомплектованого батальйону.

Аналітики ISW вважають, що навіть обмежена російська активність на інших ділянках кордону може призвести до розтягування українських сил уздовж широкого фронту. Російські сили зможуть розтягнути та прикріпити українські сили до кордону до тих пір, поки Росія загрожує проникненням на інші прикордонні території за межами півночі Харківської області.

Нагадаємо, що нещодавно ЗСУ зафіксували нарощування російських підрозділів поблизу Сумської області. Це свідчить, що Росія готує великий наступ найближчими тижнями. За словами очільника української розвідки Кирила Буданова, варто очікувати рішучого наступу росіян на Суми.