Про це розповіла політична аналітикиня Ольга Курносова в етері КИЇВ24.
Безумовно, є факт проценту рефінансування ставки Центрального банку… майже найбільшого проценту, який був. Це факт, який робить неможливим нормальний зріст економіки, бо кредити не є доступними.
За її словами, зростання за рахунок військових витрат є алкоголічним або навіть наркотичним. Вона додала, що це є не зростанням економіки, а її хворобою.
Я думаю, що наслідки і критична ситуація в економіці РФ буде у наступному році. Російська економіка може протриматися до 2025 року й потім почнеться обвал… майже обвал, майже рецесія, але рецесія дуже потужна.
Російська економіка постраждала від західних санкцій
У липні 2024 року міністри фінансів восьми країн Євросоюзу заявили, що Кремль поширює неправдиву інформацію про те, що російська економіка не постраждала від західних санкцій. Під колонкою у The Guardian підписалися міністри Швеції, Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литви, Нідерландів та Польщі.
Вони вказали на такі ознаки проблем, як:
- зростання інфляції, яку не вдається збити високими процентними ставками;
- скорочення вдвічі ліквідних активів Фонду національного добробуту;
- ембарго на експорт пального і цукру;
- жорсткий контроль за виведенням капіталу.
Тож, за словами міністрів, те, що виглядає і помилково сприймається як “поштовх” до зростання, насправді є початком рерадянізації економіки.
Вони вважають, що короткостроковий перегрів економіки, викликаний значними інвестиціями у військову промисловість і дуже обмеженим доступом до технологій, швидше за все, перешкоджатиме зростанню продуктивності та призведе до стагнації приватного сектору, прискорення інфляції та збільшення тиску на російські домогосподарства.