Про це розповів в етері КИЇВ24 експерт-міжнародник Тарас Семенюк.
Насправді в російській доктрині мова йде про загрозу державності, а не вторгнення, а не порушення її кордонів. Якщо перекласти це на політичну мову, це позбавлення суб’єктності держави, коли Росія буде стояти перед загрозою розпаду на шматки, або буде повноцінний хаос і вторгнення повноцінних військ, тоді, очевидно, Росія може застосувати тактичну ядерну зброю.
На його думку, нині росіяни будуть використовувати саме наземні, особливо прикордонні війська.
Ми бачимо, що голова ФСБ перейняв певні повноваження для контрнаступу, як вони це називають. Подивимося, чим це закінчиться, але я не думаю, що Путін буде застосовувати ядерну зброю.
Ядерний шантаж Росії
Російські політики та ЗМІ регулярно загрожують країнам світу застосуванням ядерної зброї з початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.
У травні Росія провела навчання щодо застосування нестратегічної ядерної зброї. Своєю чергою, Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що подібні дії агресора покликані налякати західних політиків і змусити їх добровільно вжити заходів на користь Росії.
Водночас у червні секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Литвиненко в інтерв’ю The Times заявив, що російський диктатор Володимир Путін може віддати наказ про застосування тактичної ядерної зброї, якщо російська армія зазнає поразки в Україні.
Відповідаючи на запитання про те, чи існують обставини, за яких Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї, Литвиненко сказав: “Ми не можемо нічого виключати, якщо Росія опиниться на межі катастрофічної поразки”. Така поразка, за його словами, може призвести до розвалу російських фронтів, дезертирства з армії та протестів у Москві.