Є й інша версія — що це було зроблено, аби залякати Сполучені Штати.

Російська ракетна атака на Київ у неділю вранці, ймовірно, була спробою зірвати постачання західної військової техніки. Про це йдеться в розвідувальному огляді міноборони Британії у понеділок.

Вранці 5 червня російські крилаті ракети повітряного базування Х-101 завдали удару по залізничній інфраструктурі, ймовірно, намагаючись зірвати поставки західної військової техніки українським підрозділам на передовій”, – йдеться в огляді.

Водночас, посол Естонії в Україні Каймо Кууск в коментарі ERR висловив думку, що росія завдала ударів по Києву, щоб дати сигнал Сполученим Штатам.

З одного боку, росія, безсумнівно, хоче завадити надходженню із Заходу військової допомоги, а з іншого це можна розглядати як сигнал на адресу США. Через два роки до Києва нарешті було призначено американського посла, 1 червня відбулося вручення вірчих грамот президенту Зеленському“, – сказав Кууск.

На думку дипломата, ризику повторної спроби захоплення Києва російськими військами зараз немає.

Спочатку слід було б захопити Сєверодонецьк і звідти рухатися далі. Вони і з цим не впоралися, були відбиті від Харкова. Наступу на Київ я зараз не бачу“, – сказав Кууск.

Нагадаємо, після атаки росіян ДВРЗ втратив три цехи, але виробництво планують відновити.

Фото: КМДА