Про це в ефірі КИЇВ24 розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Він зазначив, що Росії все ж недостатньо власних потужностей, судячи з постачань з Ірану та Північної Кореї.

Ми говоримо про військово-промислові комплекси, де у Росії є виробництво боєприпасів. Цей військово-промисловий комплекс працює. Він ще з часів Радянського Союзу залишився у Росії й мав потенціал розширення на дорівнювання 2-2,5 мільйона пострілів на рік. Тобто те, що Росія змогла збільшити кількість виробництва станом на 2021-2022, це було десь в межах 500-600 тисяч на рік, а до 2-2,5 мільйона, це вони просто запустили ті потужності, які залишились від Радянського Союзу, і це було очікувано через деякий час.

Також експерт зазначив, що натомість Євросоюз має потужності для розширення виробництва.

Так само такі потужності є і в Європі, які не розширювалися, але на відміну від Росії у Європи є можливість збільшувати кількість виробництва. Питання лише, чи буде вона ці лінії запускати. Це залежить від бажання запускати ці лінії виробництва. Я думаю, що все ж таки заробляти гроші хочуть усі. Тому це так чи інакше, але як відбувається, так і буде відбуватися.

Коваленко додав, що Європа та США мають розширити виробничий потенціал. Натомість у Росії він обмежений. Адже в іншому випадку вона б не зверталася до КНДР чи Ірану.

Зазначимо, видання Bloomberg 25 жовтня писало, що росіяни все частіше застосовують на війні проти України снаряди північнокорейського виробництва, ніж своєї країни. Також вони користуються боєприпасами з Ірану.

Видання ознайомилося із змістом документів південнокорейської розвідки. Там зокрема наведено дані української розвідки про використання Росією артилерійських снарядів.

У документах йдеться, що останнім часом лише 30% артснарядів, які Росія використала для атак, були власного виробництва. З 60%, що залишилися, передала Північна Корея, а ще 10% — Іран.