Про це повідомило Головне управління розвідки МО України.

1 листопада 2023 року держава-агресор Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 «Ярс», яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ.

Запуск ракети «Ярс» із космодрому «Плєсєцк» (Архангельська обл.) по цілі на полігоні «Кура» (Камчатка) здійснив бойовий розрахунок 33 ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення ЗС РФ.

За даними ГУР МО України, ракета «Ярс» збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року.

Так само невдало 25 жовтня 2023 року завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера «Борей» балістичної ракети РСМ-56 «Булава», що вкотре засвідчило її ненадійність.

У ГУР стверджують, що серйозні проблеми Москва має також із важкою МБР РС-28 «Сармат» шахтного базування ― це один з ключових проєктів в оголошеному агресором процесі модернізації стратегічних ядерних сил РФ.

Ракету «Сармат» в Росії створюють з 2009 року. Згідно з первинними планами Москви, її мали прийняти на озброєння ще 5 років тому ― у 2018-му, але дату постійно відтерміновували.

Зрештою, «Сармат» прийняли на озброєння лише у вересні 2023-го ― після першого і єдиного повноцінного випробування, проведеного у квітні цього року.

У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 «Воєвода» створена їй на заміну ракета «Сармат» позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично «Сармат» ― недопрацьована, недосконала, сира ракета.

Також ГУР повідомляє, що заплановане Росією на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 перенесене на більш пізній термін, оскільки росіяни так і не змогли відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.

Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ – прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви за розв’язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної Росії виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним.

Ядерні випробування у РФ

18 жовтня Державна дума РФ ухвалила в цілому законопроєкт про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Такий договір ухвалили на сесії Генасамблеї ООН у 1996 році, але документ не набув чинності, оскільки його не підписала достатня кількість країн.

Крім цього, президента країни-агресорки Володимира Путіна після зустрічі з Сі Цзіньпіном у Пекіні зафільмували в оточенні офіцерів, які несли «ядерну валізку». Повідомляють, що «ядерну валізку» традиційно носить офіцер військово-морського флоту РФ, відомий як «Чегет». Валіза наче завжди з президентом, але її рідко знімають на відео.

2 листопада президент Росії Путін підписав закон про відкликання ратифікації глобального договору про заборону випробувань ядерної зброї. Водночас Москва обіцяла не відновлювати ядерні випробування, якщо цього не зробить Вашингтон.