Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Зазначається, що 24 лютого 2024 року в одному з Telegram-каналів опублікували відеозапис, де зафіксовано, як російські армійці під час штурму українських позицій між селами Іванівське та Хромове Донецької області розстрілюють 7 полонених українських військовослужбовців.

За попередньою інформацією, розстріляними, ймовірно, є бійці 92-ї ОШБр або хтось з приданих їм підрозділів.

На записі з камери дрона видно, що представники ЗС рф спочатку наказують нашим захисникам вийти з окопу. Після, збирають всіх оборонців в одному місці та, відійшовши на декілька метрів, ворог випускає по них автоматні черги.

Військові держави-агресора умисно добили поранених та беззбройних українських воїнів, ігноруючи норми міжнародного гуманітарного права.

Загалом в Україні наразі розслідується 19 кримінальних проваджень за фактами вбивства 45 українських військовополонених.

Нагадаємо, що нещодавно на Запоріжжі біля села Роботине росіяни розстріляли трьох українських військових, які потрапили в полон. У прокуратурі зауважили, що відеозапис розстрілу почали поширювати в інтернеті 20 лютого, проте ймовірний розстріл відбувся 18 лютого.