Про це йдеться у повідомленні Британського національного центру кібербезпеки.
За даними NCSC, військова частина 26165 Головного розвідувального управління Росії проводила шкідливу кіберкампанію проти державних і приватних організацій з 2022 року.
Це охоплювало атаки на організації, залучені до координації, транспортування та надання підтримки Україні, а також на організації в оборонному секторі, ІТ-послугах, морському секторі, аеропортах, портах і системах управління повітряним рухом у багатьох країнах-членах НАТО.
Підрозділ 26165, також відомий як APT 28, зміг отримати доступ до мереж жертв кібератаки. Зокрема, за допомогою комбінації методів, включно з підбором облікових даних, фішингом та використанням дозволів поштової скриньки Microsoft Exchange.
Вони також атакували підключені до інтернету камери на українських прикордонних пунктах та поблизу військових об’єктів для моніторингу й відстеження постачання допомоги в Україну.
Попередження NCSC підписали Сполучені Штати, Німеччина, Чехія, Польща, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція та Нідерланди.
Країни закликали організації, які можуть опинитися під загрозою, вжити негайних заходів для захисту.
Нагадаємо, на початку травня хакери зламали месенджер TeleMessage, яким користувалися десятки американських чиновників – серед них співробітники Білого дому, дипломатичних служб, митниці та Секретної служби. Його також використовував Майкл Волтц.