Про це повідомляє Associated Press.
Протест розпочався ввечері 31 січня, коли фермери з усієї Європи прибули до Брюсселя на тракторах і вантажівках. Вони розбили табори біля штаб-квартири ЄС і провели ніч біля вогнищ.
Уранці 1 лютого протестувальники почали блокувати вулиці та дороги в центрі Брюсселя. Вони запалювали петарди, вмикали автомобільні гудки і кидали в поліцію яйця, пляшки та підпалені тюки сіна.
Поліція відповіла водометами, щоб загасити вогонь і не дати фермерам повалити дерево на сходах Європейського парламенту.
Більшість протестувальників — молоді фермери, які страждають від наслідків пандемії COVID-19, війни в Україні та змін клімату. Вони скаржаться на зростання цін на енергоносії, іноземну конкуренцію, яка не зобов’язана дотримуватися суворих правил ЄС, інфляцію та зміни клімату, які спричиняють втрати урожаю.
Протести європейських фермерів вже мали вплив на європейську політику. 31 січня Європейська комісія оголосила про плани захистити фермерів від дешевого експорту з України під час війни та дозволити аграріям використовувати частину землі, яка була змушена лежати під паром з екологічних причин.