Про це президент Вучич сказав під час виступу на міжнародній конференції з безпеки Globsec, передає Radio Free Europe.

За словами Вучича, він не зустрічався і не розмовляв з Путіним щонайменше 2,5 року — з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року.

Політик підкреслив, що Сербія не намагається «сидіти на двох стільцях» і продовжує свій шлях до вступу в Євросоюз.

При цьому він визнав, що серби та росіяни «традиційно мали дуже хороші зв’язки».

Ми на шляху до ЄС. Так, у нас традиційно дуже хороші зв’язки з Росією, і ми цього не приховуємо, і я цього не соромлюся. Так завжди було між сербами й росіянами.

На думку сербського лідера, хоча члени країн ЄС не погоджуються з позицією Сербії, яка, на відміну від більшості інших кандидатів на вступ, не ввела санкції проти Росії, «вони розуміють позицію Белграда».

Вучич також вважає, що ЄС має більше довіряти Сербії та її прагненню до євроспільноти. Найбільшою проблемою на шляху до вступу він вважає ситуацію навколо частково визнаного Косова.

Позиція Сербії щодо війни в Україні

Сербія непомітно збільшує продаж боєприпасів на Захід, що в кінцевому підсумку сприяє зміцненню обороноздатності України.

За оцінками, наданими Financial Times, з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році сербський експорт боєприпасів, які потрапили до України через третіх осіб, становить близько 800 млн євро.