Багато українців наразі шукають роботу за кордоном. Проте, підбираючи найбільш вигідну пропозицію, легко можна стати мішенню для шахраїв.

Не рідко у новинах з’являються повідомлення про викриття фейкових контор з працевлаштування. І працюють вони за схемою, що, на перший погляд, не викликає підозр. Але пастка криється у тому, що шукачеві заробітку пропонують сплатити, ніби-то, представникові агентства кілька тисяч гривень, на території України та після виїзду. Обіцяють «гарантоване працевлаштування».

У підсумку ж — ніякої роботи насправді людина не отримує, а дізнається лише дорогу до хостела для біженців.

І це тільки один з прикладів шахрайських оборудок. А отже варто пам’ятати основні правила, якщо ви вирішили працювати за кордоном.

КИЇВ24

Що слід знати, аби не натрапити на шахраїв, шукаючи роботу закордоном

По-перше, потрібно чітко розуміти, який рівень заробітної плати людині вашої кваліфікації пропонують в конкретній країні. Навряд чи українцю платитимуть у 2-3 рази більше, аніж отримують місцеві мешканці.

По-друге, ви не повинні платити посереднику гроші за власне працевлаштування. В усьому світі існує законодавчо затверджене правило, що свої послуги посередник надає пошуківцю роботи на безоплатній основі. Натомість його послуги оплачує роботодавець, для якого посередник і шукає «робочі руки».

По-третє, в жодному випадку не можна погоджуватись на нелегальне працевлаштування. Бо це фактично означатиме ваше нелегальне перебування в країні, призначення без будь-яких гарантій.

Під час пошуку роботи ви можете звернутися місцевих аналогів державних служб зайнятості, що діють в низці країн Європи. А от щодо приватних агенцій, то краще перевірити, чи перебувають вони у переліку ліцензованих компаній.

Уважно вивчайте всі деталі й не довіряйте занадто привабливим пропозиціям. Особливо якщо мова йде про роботу за кордоном.