Про це в ефірі КИЇВ24 розповів політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

Ну, дай Бог пам’яті, але не пам’ятаю процедентів, коли заморожені активи передавалось до завершення конфлікту. Тобто момент, який ви пригадали, це вже було завершення війни, і це отримували у вигляді репарації в Кувейті. Нічого не забороняє з законодавчої точки зору. Але з точки зору прецедентів…Є у США домовленість у вигляді святості приватної власності. І вони бояться налякати потенційних інвесторів. Тих же саудитів, той же Китай, який зберігає певні кошти в США і в Європі.

Він додав, що Сполучені Штати Америки справді бояться створити прецедент. Якби вони перебували у більш сильній і впевненій позиції, то можна було б розраховувати на передачу активів до кінця війни. Однак, судячи з їхніх останніх заяв, було б оптимістично справді розраховувати на це.

Навіть якщо такі глобальні події, як атака Ірану на Ізраїль, хоч це і не призвело до якихось катастрофічних руйнувань, але сам факт того, як це сприйняли Сполучені Штати Америки: ми ж ракети збили, це вже перемога. І США закликали Ізраїль не надавати відповідь, тобто вони по факту нормалізують в міжнародних відносинах застосування такої масованої агресії однією країною проти інших.