На цьому наголосила виконавча директорка Громадської спілки «Мережа правового розвитку», адвоката та медіаторка  Ольга Настіна під час прямого етеру програми «Відкритий простір» на радіо Київ FM.

За її словами, починати потрібно із побудови ефективного діалогу як дієвої демократичної процедури. Адже такий спосіб налагодження стосунків, як діалог дає змогу висловити свою думку та почути іншу людину.

«Діалог дає змогу уникнути ситуації, де одна сторона виграє, а інша програє, і може допомогти знайти таке рішення, яке задовольнить потреби й інтереси всіх учасників процесу та виведе їх на якісно новий рівень взаємодії» – розповіла Ольга Настіна.

Також експертка розповіла, що вже більш ніж пів року за допомогою різних міжнародних організацій, впроваджують проєкти з налагодження діалогу у різних громадах по всій Україні. Один із них реалізують експерти Інститут миру і порозуміння в межах проєкту «Підтримка інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: адаптація та відновлення як відповідь на війну».  Зокрема, у 4 громадах провели тренінги «Впровадження діалогових ініціатив в громадах». Їх мета — зміцнення соціальної згуртованості між громадами та ВПО, а також налагодження комунікації та залучення їх у процес обговорення питань відбудови та розвитку громади.

«У західних громадах зараз живе дуже багато переселенців, які просто не можуть повернутися додому.   А процес їхньої адаптації містить низку взаємодій із новим оточенням. І треба вирішити багато — де працювати, де жити, чи відправити дитину на навчання у місцеву школу, чи залишити освітній процес дистанційним.  Питання нових соціальних зв’язків  — це про повноцінне життя і відновлення. Це про турботу та  психологічну безпеку» – наголосила Ольга Настіна.

Маленькі міста, містечка та селища не розраховані на велику кількість людей, яким треба надати роботу та соціальне забезпечення. І тут громада постає перед викликом — як не просто вижити, і при цьому не посваритися, а зуміти створити таку спільноту, яка б відстоювала права громади і впливала на побудову нової.

Більше про важливість діалогу дивіться у повному випуску програми:

Проєкт «Збереження інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: Адаптація та відновлення у відповідь на війну» реалізують ГО «Інститут миру і порозуміння» спільно з Ініціативою за мирні зміни за підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.