Про це з посиланням на слова начальника Нацгвардії США Дена Хокансона повідомляє АР.

Відсутність фінансування означає, що США не змогли надіслати Україні жодних нових пакетів зброї, попри жорстоку кампанію бомбардувань з боку Росії. Але навчання пілотів вдалося продовжити.

Не дивлячись на певні труднощі з наданням пакетів допомоги, вони не стосуються продовження навчання. за його словами коштів вистачає і навчання вже розпочато.

Якщо ми вирішимо збільшити це, очевидно, нам знадобляться ресурси для підготовки додаткових пілотів і наземного допоміжного персоналу.

Передача Україні F-16 затягнулася: коли ми отримаємо необхідні літаки

Нагадаємо, що міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер підтвердила наміри країни передати Україні винищувачі F-16. Однак, лише у 2025 році.

Слід зауважити, що повільну передачу західної техніки, включно з F-16, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав однією з причин провалу українського контрнаступу у 2024 році.

Раніше Володимир Зеленський заявляв, що, оскільки Росія контролює небо, Україна потребує більше ППО та винищувачів для пришвидшення контрнаступу.

Передати необхідні винищувачі погодилася також Швеція, яка, ймовірно, передасть Україні й винищувачі Gripen, які вже тестували українські пілоти. Повітряні сили України вважають Gripen «непоганим варіантом».

Своєю чергою, Норвегія відправила до Данії два винищувачі F-16 для навчання українських пілотів. Нідерланди також планують передати Україні 18 літаків F-16. Від початку 2024 року до підготовки українських пілотів на західних винищувачах долучиться Франція.

Також, помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер наголосила, що до кінця року Україна отримає перші винищувачі F-16, а також відповідну інфраструктуру та запасні частини до літаків.

У Нідерландах вважають, що їм вдасться надати F-16 Україні вже до кінця 2024 року, однак про точні терміни поки невідомо.