Про це повідомляє Центральне телебачення Китаю.
Розмова відбулася по відеозв’язку.
Під час розмови Сі Цзіньпін заявив про “готовність у 2025 році вивести відносини Китаю і РФ на нову висоту, протистояти зовнішній невизначеності”.
Путін сказав, що “спільна робота Росії та Китаю відіграє важливу стабілізуючу роль у міжнародних справах”.
“Ми координуємо наші кроки і на інших багатосторонніх майданчиках — в Організації Об’єднаних Націй та її Раді Безпеки, ШОС, “Групі двадцяти”, АТЕС. Спільно виступаємо за побудову більш справедливого багатополярного світопорядку, ведемо роботу в інтересах забезпечення неподільної безпеки на євразійському просторі та у світі загалом“, — заявив він.
Також диктатор РФ додав, що Росія вийшла на перше місце з постачання до Китаю природного газу, утримує першість з постачання нафти та, за його словами, зростання товарообігу між Москвою і Пекіном за 11 місяців 2024 року становило понад 7% і сягнуло понад $220 мільярдів.
ДОПОВНЕНО
Помічник Путіна Юрій Ушаков заявив, що бесіда тривала 1 годину 35 хвилин. За його словами, говорили і про Україну. Він додав, що “метою врегулювання має бути не коротке перемир’я, перепочинок, а довгостроковий мир на основі поваги наших об’єктивних відносин”.
“Голова Сі Цзіньпін у загальних рисах проінформував про зміст телефонної розмови з президентом Трампом, що відбулася 17 січня. Наголошено на готовності влаштовувати відносини зі США на взаємовигідній і взаємоповажній основі, якщо команда Трампа справді виявить до цього зустрічний інтерес. З нашого боку також було зазначено, що ми відкриті до діалогу з новою адміністрацією США щодо українського конфлікту (так він називає війну – ред.). Якщо відповідні сигнали надійдуть із Вашингтона, то ми їх підхопимо і будемо готові проводити переговори”, — сказав Ушаков.
Очільник Кремля також отримав запрошення відвідати Китай з нагоди заходів, присвячених 80-річчю перемоги над Японією та закінченню Другої світової війни. Росія у відповідь запросила Сі Цзіньпіна на святкування 80-річчя перемоги в Москві.
У 2024 році Китай імпортував з Росії на 1% більше нафти у порівнянні з 2023 роком, побивши рекорд. Водночас закупівлі з Саудівської Аравії впали на 9%. Усе через те, що Китай шукав дешевшу нафту, щоб компенсувати ослаблення маржі.