Про це повідомляє Bloomberg.

Сі закликав дві країни працювати разом, щоб просувати економічну глобалізацію.

Великий китайський ринок завжди відкритий для В’єтнаму”, – цитують Сі китайські медіа.

Китай і В’єтнам загалом підписали 45 угод, що охоплюють такі сфери, як зв’язок, штучний інтелект, митний контроль, торгівля сільськогосподарською продукцією, культура і спорт тощо. Сторони також домовилися про створення комітету з розвитку залізниці між двома країнами.

В’єтнам хоче подальшого зміцнення співпраці з Китаєм у сфері безпеки, транспорту, технологій та отримання пільгових кредитів, ще Ханой очікує більш збалансованої торгівлі зі своїм сусідом.

Водночас В’єтнам робив спроби “примирення” з Вашингтоном на тлі тарифів. Пекін же чітко дав зрозуміти, що не піддасться на залякування Трампа.

Тим часом сам Трамп уже відреагував на переговори між Китаєм і В’єтнамом, заявивши, що дві країни намагаються з’ясувати, “як обдурити США”.

Я не звинувачую Китай. Я не звинувачую В’єтнам”, – додав американський президент.

Після першої торгівельної війни між США та Китаєм В’єтнам став головним “бенефіціаром”, оскільки низка виробників перенесли свої підприємства до країни, щоб уникнути тарифів Вашингтона.

Економіка В’єтнаму значною мірою залежить від китайських деталей і сировини, сторони працюють над розвитком інфраструктури, щоб тісніше “з’єднати” ланцюги постачання. Китай вважається найбільшим двостороннім торговельним партнером В’єтнаму, обсяг торгівлі між країнами торік склав понад $205 мільярдів. Китай, зокрема, є основним ринком збуту в’єтнамської сільськогосподарської продукції.

Сі прибув до В’єтнаму через кілька днів після того, як Трамп підвищив тарифи проти Китаю — це перша закордонна поїздка лідера КНР цього року. Його регіональне турне, під час якого Сі також відвідає Малайзію і Камбоджу, підкреслює складне становище країн Південно-Східної Азії, які стали ключовими маршрутами для китайського експорту до США після того, як Трамп підвищував тарифи проти Пекіна під час свого першого терміну в Білому домі.

Напередодні своєї поїздки Сі попередив, що в торгівельних і тарифних війнах “немає переможців, а протекціонізм веде в нікуди”. Також китайський лідер закликав Євросоюз об’єднати зусилля, аби протистояти “одностороннім залякуванням”.

Напередодні Сі Цзіньпін закликав Євросоюз об’єднати зусилля, аби протистояти “одностороннім залякуванням”. Очільник КНР посилався на нове підвищення мит, запроваджене президентом США Дональдом Трампом.