Про це пише «Судовий репортер».
Зазначається, що суд призначив йому 4 роки ув’язнення. Однак Мошкін не визнав вину. Тож його адвокат пояснював, що все відбулося дуже швидко і сторож просто не встиг відчинити двері в укриття.
У Києві люди не змогли врятуватися від обстрілу через зачинене укриття: деталі історії
Нагадаємо, що 1 червня 2023 року близько 3 години ночі люди не змогли укритися у підвалі поліклініки у Деснянському районі Києва, тому що вхідні двері у підвал були зачинені. Між будинками пролунав вибух у результаті біля поліклініки загинули дві жінки та дитина. Ще четверо осіб отримали травми різного ступеня тяжкості. Усі вони прийшли до укриття.
Вважається, що сторож був відповідальним за те, щоб відчинити двері у підвал поліклініки під час повітряної тривоги, але не зробив цього.
Скандал із зачиненим укриттям: що передувало
Вночі, 1 червня 2023 року, росіяни здійснили чергову ракетну атаку на Київ. Унаслідок цього в Деснянському районі загинуло 3 людей, з них 1 дитина, 10 осіб травмовано, у тому числі одна дитина. Вони чекали на відкриття сховища, яке було закрите на момент удару.
Згодом до поліклініки в Деснянському районі виїхали фахівці Департаменту муніципальної безпеки для з’ясування причин зачиненого укриття. Правоохоронці затримали чотирьох осіб. Затриманим повідомили про підозру через службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, охоронцю – в залишенні в небезпеці, яке призвело до смерті.
5 червня прокуратура повідомила про ще одну підозру охоронцю та його дружині у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної символіки за попередньою змовою групою осіб).
Суд відправив під домашній арешт керівника медзакладу, біля якого через закрите укриття загинули люди.
Водночас міський голова Києва ініціював відсторонення голови Деснянської РВА.
20 червня слідче управління Головного управління Нацполіції у Києві вручило підозру директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Ткачуку. У рамках кримінального провадження він підозрюється у неналежному виконанні службових обов’язків.
Своєю чергою, мер Києва Віталій Кличко відреагував на запобіжний захід директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку. Він записав відеозвернення у якому заявив про шквальну кампанію з дискредитації столичної влади.
А у березні 2024 року прокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт проти чотирьох посадовців через загибель людей біля укриття поліклініки № 3 Деснянського району Києва. У службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки, звинувачували директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації Романа Ткачука, заступника голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, директора медичного закладу та його заступника. Досудове розслідування встановило, що обвинувачені не проконтролювали стан укриттів та не забезпечили їх доступність для населення, а також придатність для використання у випадку оповіщення «Повітряна тривога».