Про це розповів експерт з питань соціальної політики, народний депутат України (6 та 7 скликання) Андрій Павловський.
Якщо скасувати прожитковий мінімум, це відкриває шлях до суттєвого зменшення розміру соціальних виплат. Зараз вони вимушені обраховувати через розмір прожиткового мінімуму, спиратися на нього.
Він пояснив, що якщо не буде прожиткового мінімуму, то уряд писатиме цифри “зі стелі”, за можливості фінансових ресурсів. Натомість прожитковий мінімум визначає закон. Крім того, державна допомога для вразливих категорій населення також зменшиться.
Раніше повідомляли, що у Міністерстві соціальної політики анонсували скасування прожиткового мінімуму в Україні. За словами міністерки соціальної політики, прожитковий мінімум в Україні буде скасований, а замість нього введуть спеціальну соціальну виплату. Нова соціальна допомога буде визначатися індивідуально залежно від складу родини та домогосподарства.
Що таке прожитковий мінімум
Прожитковий мінімум — це вартісна оцінка споживчого кошика, що містить мінімальні набори харчових продуктів, непродовольчих товарів та послуг, необхідних для збереження здоров’я людини та забезпечення її життєдіяльності.
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики раніше надало інформацію щодо фактичного розміру прожиткового мінімуму на одну особу у цінах червня 2024 року. Тоді показник склав 3023 гривні.