Про це повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, попередній рекорд встановлено у травні, коли РФ застосувала 413 дронів. У червні – 197, у липні – 246, у серпні – 167.

Як зазначає експерт, в росіян великі проблеми із запуском виробництва дронів, а тому різке зростання атак у вересні може бути пов’язане з іншим.

Терміни постачань були зірвані, оскільки гостра залежність виробництва від постачання контрабандних запчастин збереглася і ні на якийсь замкнутий цикл з нуля росія в найближчій перспективі не вийде, у питаннях виробництва Shahed-136 зберігаючи залежність від Ірану.

Водночас припускається, що Іран наростив обсяги виробництва, внаслідок чого Росія змогла збільшити інтенсивність ударів по України. Проте і тут є нюанси.

Коли росія звернулася до Ірану за поставками Shahed-136, виробничі потужності, що були виключно ручними, а не автоматизованим складанням, дозволяли в місяць збирати до 50 Shahed-136. До кінця 2022 року Іран зміг наростити виробництво до 100 Shahed-136 на місяць. Не виключено, що станом на травень цей показник сягав 150-200.

Коваленко додав, що в лютому, березні та квітні інтенсивність ударів була нижчою за 100 на місяць, тобто вже тоді в росіян була можливість накопичувати дрони, щоб збільшити атаки у вересні.

Як ми повідомляли, з огляду на збільшення інтенсивності ударів ворожих БПЛА, є необхідність у налагодженні постачання озброєння проти таких атак з партнерами.

Фото: відкриті джерела