Станом на кінець вересня 2024 року лише 38% українців вважають перемогою вихід на кордони 1991 року. Водночас 33% громадян готові погодитися на територіальні поступки РФ.

КИЇВ24
Прапор України. Фото: КМДА

Про це стало відомо з результатів соціологічного опитування Центру Разумкова.

За даними дослідження, 83% опитаних вірять у перемогу України у війні. Водночас не вірять лише 11%.

При цьому, 38% тих, хто вірить у перемогу, вбачають її у вигнанні російських військ з усієї території України та у відновленні кордонів 1991 року.

Натомість 17% називають перемогою відновлення статусу-кво станом на 23 лютого 2022 року. 7,5% — вигнання російських військ з усієї території України, за винятком Криму. 8% — завершення війни, навіть якщо армія РФ залишиться на всіх захоплених територіях.

Ще 17,5% вважають перемогою знищення російської армії та сприяння внутрішньому повстанню або розпаду Російської Федерації.

Крім того, 29% респондентів підтримують ідею проведення переговорів між Україною і РФ.

Також людей було опитано щодо їхнього ставлення до бойових дій українських військ на території Росії. 58% респондентів підтримують такі дії, 20% виступають проти, а 7% залишилися байдужими.

Зазначається, що опитування проводилося з 20 по 26 вересня 2024 року на тих територіях, які контролює уряд України й на яких не ведуться бойові дії. Загалом соціологи опитали 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Зеленський представив План перемоги

Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.

Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.

За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин