Про це колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив в інтерв’ю “Телеграфу”.

Ігнат прокоментував та спростував ІПСО, що українське ППО “могло б збивати ракети краще”, але за якимись причинами, цього не сталося.

Скільки змогли – стільки збили. Повірте, ніхто не сидів і ніхто не “провтикав” цю ситуацію. Ми їх “вели” з Каспійського моря, але, на жаль, такі невтішні результати. Однак результати є – 33 з 44 цілей знищено. Відсоток збиття саме ракет не дуже різниться від показників раніше.

Також Юрій Ігнат зауважив, що раніше ракети на столицю збивали чи не на 100%, тому й звикли, що Київ прикритий “парасолькою” ППО.

Та 75% збиття для ракет – це доволі високий відсоток, з тими засобами, що у нас є. Вони летять і пролетять в будь-якому разі.

Ігнат пояснив, чому сказав, що ворожі ракети “пролетять у будь-якому разі”. Він нагадав, що останнім часом росіяни запускають ракети та дрони на надмалих висотах, що ускладнює їхнє виявлення і збиття.

Зараз технології удосконалюють, ставлять теплові радіолокаційні пастки, може, ще щось там стоїть. Ми ж не можемо знати повністю, що вони понавигадували. І, звичайно, навіть західні комплекси мають з цим певні складнощі. Коли летить ракета, ми бачимо її одну на радарі, а там може бути група ракет: дві-три, як однією точкою. Тому може бути й така ситуація.

Раніше ми повідомляли про те, що в “Охматдиті” є перша жертва серед дітей — у лікарні помер хлопчик, який на момент ракетної атаки перебував у критичному стані. Попри боротьбу лікарів за його життя, яка продовжувалась понад дві доби, маленький пацієнт не вижив.

Нагадаємо, 8 липня Росія здійснила злочинний ракетний удар на клініку “Охматдит” у Києві. Внаслідок удару загинуло 3 особи, ще понад 50 поранені. При цьому, Кремль відмовляється визнавати удар по лікарні та виправдовується, що “не бʼє по цивільних обʼєктах”, а трагедія сталася внаслідок падіння антиракети, тобто — ППО.