Про це повідомляє Associated Press із посиланням на заяву лідера республіканців у Палаті представників США Стіва Скаліза.

Зазначається, що Джонсон обговорював з посадовцями Білого дому пакет, який відрізнятиметься від запропонованого Сенатом пакета заходів з зовнішньої безпеки вартістю 95 мільярдів доларів і включатиме низку вимог республіканців.

Це сталося після того, як Джонсон місяцями зволікав з наданням допомоги, яка б забезпечила вкрай необхідні Києву боєприпаси та озброєння, намагаючись знайти правильний час для просування пакета.

“Жодної угоди досягнуто не було. Очевидно, що угода має бути досягнута не тільки з Білим домом, а й з нашими власними членами”, – заявив Скаліз.

Чому США затягують із допомогою

Для схвалення допомоги потрібна згода обох палат Конгресу. Сенат контролюють прихильники президента-демократа Байдена, а в нижній Палаті представників більшість у республіканців.

Демократичний Сенат затвердив пакет допомоги ще на початку лютого, причому крім демократів “за” проголосувала й половина республіканської меншини. Законопроєкт, швидше за все, легко пройшов би і республіканську нижню палату, проте спікер Майк Джонсон відмовляється виносити його на голосування.

Причина – опозиція з боку ультраправих прихильників Трампа, республіканського кандидата на листопадових президентських виборах. Вони вимагають ув’язати виділення грошей Україні то з міграцією через мексиканський кордон, то з ліцензуванням експорту зрідженого газу.

Остання умова — оформити частину допомоги в кредит. Демократи навіть йдуть назустріч, але і компромісні варіанти не доходять до голосування.