Про це повідомляє Newsweek.
У повідомленні йдеться, що угода Джонсона спровокувала швидку негативну реакцію з боку деяких його колег з Республіканської партії, що закликали до суттєво більшого скорочення бюджету. Близько десятка республіканців у Палаті представників категорично не підтримали угоду щодо видатків, а консервативна фракція Свободи назвала угоду “повним провалом”.
Один із найбільших критиків документа – республіканець з Техасу Чіп Рой, який має намір подати клопотання про відставку Джонсона.
Я залишаю це питання на столі. Я не збираюся говорити, що подам його завтра ввечері. Я не кажу, що не подам його завтра. Я думаю, що спікер повинен знати, що ми розлючені з цього приводу.
У повідомленні від Newsweek йшлося, що “люди тут і там” серйозно розглядають імовірність відставки спікера. На цьому наголосила Республіканець від штату Індіана Вікторія Спартц.
Зрештою, це залежить від нас, членів парламенту, чи зможемо ми “витягнути зброю”. Справа навіть не лише у спікері. Ми повинні з’ясувати це і бути сильними. Зрештою, Майк (Джонсон) повинен показати, що він може перемогти. Він, безумовно, успадкував складну ситуацію, тому ми будемо судити про результат.
Вона також наголосила, що республіканці мають посилити свою гру і змусити демократів вести переговори щодо загальних обсягів видатків.
Також зазначалось, що республіканка з Південної Кароліни Ненсі Мейс не чула від своїх колег пропозиції про відкликання спікера Джонсона.
Ми дивимося на 50 трлн доларів боргу в наступні 9 з половиною років. Тому республіканці будуть так само винні, як і демократи, з рекордно високими витратами, які будуть продовжувати шкодити нашій економіці та працьовитим родинам середнього класу.
Нагадаємо, що в неділю, 7 січня, Конгрес Сполучених Штатів Америки ухвалив двопартійну угоду про фінансування роботи уряду у 2024. Це суттєвий крок в намірі уникнути шатдауну.
Раніше видання Reuters повідомляло, з посиланням на спікера Палати представників республіканця Майка Джонсона, що загальний бюджет американського уряду у 2024 становитиме 1,6 трильйона доларів. Ця цифра включає 886 мільярдів доларів на оборону і 704 мільярди доларів на витрати, не пов’язані з обороною.
Оборонну частину президент Джо Байден вже підписав минулого місяця в законі про оборонні витрати. Як зазначається, в неї входить 300 мільйонів доларів для України.