Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

Стратегія окреслює виклики, з якими зараз стикається європейська оборонна технологічна та промислова база, а також визначає напрямок її розвитку на наступне десятиліття.

Так, державам-членам пропонують спільно закупити щонайменше 40% оборонного обладнання до 2030 року. Також стратегія передбачає, що до 2030 року вартість оборонної торгівлі всередині ЄС повинна становити принаймні 35% від вартості оборонного ринку блоку.

Крім того, пропонується досягти «стабільного прогресу» в напрямку закупівель — на рівні принаймні 50% від бюджету на оборонні закупівлі в ЄС до 2030 року та 60% до 2035 року.

Європейські посадовці також пропонують включити «культуру оборонної готовності» в політику, зокрема, закликавши до перегляду кредитної політики Європейського інвестиційного банку цього року.

Також програма включає розвиток тісніших зв’язків з Україною через стимулювання співпраці між оборонною промисловістю Брюсселю та Києва.

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що «після десятиліть недофінансування» Європа повинна інвестувати більше в оборону.

Ця стратегія знаменує зміну парадигми ЄС, який є сильним гравцем у сфері безпеки та оборони та кращим партнером відповідно до цілей “Стратегічного компасу

Водночас. за його словами, ЄС також посилить військову підтримку України, завдяки посиленню її оборонно-промислової бази.

Раніше також повідомляли. що країни НАТО значно збільшили інвестиції в оборону. Так, у 2024 році 18 з 31 країни НАТО виділять на оборону 2% від сукупного ВВП.