Заяви про це опублікував уряд Великої Британії.
У заяві Великої Британії зазначили, що скоординована заборона США і Сполученого Королівства на імпорт російських металів охоплює російський експорт алюмінію, міді та нікелю на близько 40 млрд доларів.
Крім того, російським виробникам цих металів заблокували можливість отримувати прибутки на Лондонській біржі металів і товарній біржі у Чикаго (Chicago Mercantile Exchange), двох найбільших біржах металів, що має серйозно урізати доходи Росії.
Проте санкції не охоплять запаси російського металу, які вже на біржі, для зменшення ризиків стабільності ринку. Ними можна буде торгувати або виводити з обороту.
“Метали – це основна експортна сировина Росії після енергоресурсів, хоча їхня вартість вже знизилася після початку вторгнення в Україну. У 2022 році вона складала 25 млрд доларів і у 2023 році знизилася до 15 млрд завдяки зусиллям G7 і союзників… Сьогоднішні кроки ще більше обмежать можливості Росії заробляти на своєму все меншому експорті металів, що стане ще одним ударом для фінансування президентом Владіміром Путіним його протиправної війни в Україні”, – йдеться у заяві Лондона.
Натомість у Швейцарії зібрали підписи для проведення референдуму щодо нейтрального статусу країни. Така ініціатива може заборонити запровадження будь-яких санкцій.