Як пише Bloomberg із посиланням на свої джерела, тепер США чекатимуть, коли Дмитрієв прозвітує перед Путіним, перш ніж обидві сторони перейдуть до будь-яких наступних кроків у вирішенні війни.
Хоча Дмітрієв всіляко хвалив адміністрацію Трампа після візиту у Вашингтон, американські посадовці дедалі більше розчаровуються повільним ходом переговорів з боку Москви, зазначають в агентстві.
“Те, що здавалося проривом минулого тижня щодо часткового перемир’я в Чорному морі, швидко випарувалося після того, як російські офіційні особи заявили, що це залежить від послаблення санкцій. Це твердження суперечило заяві США, в якій були викладені параметри угоди“, — йдеться у матеріалі.
Журналісти зазначають, що особисте невдоволення Трампа нездатністю досягти швидкого миру теж зростає.
Інтерв’ю Дмітрієва
При цьому в інтерв’ю CNN у четвер після зустрічей Дмитрієв сказав, що в адміністрації Трампа він побачив перспективи дипломатичного вирішення війни.
“Я думаю, з адміністрацією Трампа ми зараз перебуваємо у сфері роздумів про те, що, можливо, це дійсно може спрацювати і як ми можемо знайти довгострокове рішення. Я думаю, що довгострокове рішення – це те, що потрібно, тому що ми також думаємо про глобальну безпеку, як переконатися, що російські проблеми безпеки враховані“, – заявив він.
Він сказав, що прогресу сприяли переговори в Саудівській Аравії і робота спецпредставника США Стіва Віткоффа.
Також в інтерв’ю він заявив:
- Я думаю, що вступ України до НАТО, як сказав наш президент, взагалі неможливий. І це, я думаю, було широко визнано, в тому числі адміністрацією Трампа.
- Деякі гарантії безпеки в тій чи іншій формі можуть бути прийнятними.
- Путін хоче постійного миру «на» Україні. І я думаю, що він дійсно публічно сказав, якими є деякі з його умов.
- Існує безліч неправдивих і фальшивих наративів, наприклад, про те, що росія може напасти на Європу. Це просто божевільна ідея. Президент Трамп дуже реалістичний. Він знає, що цього не станеться.
- Ми (РФ і США – ред.) можемо разом зробити так багато чудових речей в Арктиці. Ми можемо укласти угоди щодо рідкоземельних та інших мінералів. Ми можемо багато співпрацювати в галузі СПГ та інших галузях.
- Ми вважаємо, що економічне співробітництво (РФ і США – ред.) дасть змогу також розв’язати будь-які політичні питання і буде позитивним. І я думаю, що позитивне економічне співробітництво може відбутися і з президентом Трампом.
- Путін – людина слова. Багато людей намагаються поставити це під сумнів і дискредитувати його. Він – лідер, який повернув Росію в єдине ціле, поставив економіку на шлях істинний і справді змінив Росію з усіх боків.
- Путін – історичний лідер, як і президент Трамп. І я думаю, що вони дійсно можуть працювати разом, щоб зробити історію реальністю. Якщо вони не зможуть домогтися значного прогресу в російсько-американських відносинах, думаю, мало хто з лідерів зможе це зробити.
- Багато росіян вважають, що санкції справді були хороші для того, щоб позбавити Росію залежності від Заходу.
- російська економіка працює добре, і ми не просимо жодних санкційних послаблень.
- Деякі американські компанії хочуть повернутися в Росію, і якщо вони хочуть, щоб в рамках повернення були зняті деякі санкції, я думаю, що це хороший крок, який потрібно зробити. Але це хороший крок для Америки. Тому я думаю, що наразі ми не вимагаємо жодних санкційних послаблень.
- 150 американських компаній все ще перебувають у Росії, і 70% із них ведуть бізнес уже понад 25 років.
При цьому, як зазначив у коментарі The Wall Street Journal Томас Грем із Ради з міжнародних відносин, Кремль, імовірно, наполягав на візиті Дмитрієва до Вашингтона, бо відчував, що терпіння Трампа щодо президента Росії Володимира Путіна слабшає, і що нездатність досягти мирного врегулювання може налаштувати громадську думку США проти Росії.
Зустріч із Ліндсі Гремом
Про це NBC News повідомили три американські посадовці, знайомі з ходом зустрічей.
Дмитрієв зустрівся з сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом з Південної Кароліни та Маркуейном Малліном з Оклахоми на прохання Дональда Трампа.
Варто зазначити, Ліндсі Грем – один із найбільш наближених до Трампа сенаторів. Він очолив групу з 50 сенаторів, які днями представили двопартійний законопроєкт про введення санкцій проти Росії у випадку, якщо Кремль зірве мирні зусилля президента США щодо України.
За словами трьох американських посадовців, група обговорила умови припинення війни в Україні та вимоги Путіна щодо припинення вогню.
Невідомо, чи був Трамп присутній на зустрічі в якийсь момент.
Нагадаємо, що за словами представників адміністрації Трампа, поки що не заплановано розмови між ним та Володимиром Путіним, близьке оточення президента США радить йому не телефонувати російському лідеру без його обіцянки повного припинення вогню.