Південна Корея і Сполучені Штати нещодавно погодили план тимчасового розгортання батарей протиракетної оборони Patriot з Кореї на Близький Схід, повідомили джерела на тлі спекуляцій про потенційну зміну ролі американських збройних сил в Кореї (USFK).

Про це повідомляє Yonhap.

Минулого місяця союзники домовилися про «багатомісячне» часткове розгортання ракет Patriot Advanced Capability-3, що стало першим відомим випадком передислокації активів USFK на Близький Схід.

За словами джерел, ракети працюють разом з власними засобами ППО Південної Кореї в багаторівневій системі протиракетної оборони проти ракетних і ядерних загроз з боку Північної Кореї.

Цей рідкісний крок відбувся після того, як минулого тижня американська телекомпанія NBC News повідомила, що міністр оборони США Піт Хегсет санкціонував передислокацію щонайменше двох батарей протиракетної оборони Patriot з Азії на Близький Схід у зв’язку з військовими діями США проти єменських повстанців-хуситів.

Але це також відбувається на тлі зростаючого занепокоєння, що Вашингтон може вимагати від Сеула подальших витрат на утримання ССО США або переглянути роль американських військ у Південній Кореї, оскільки президент США Дональд Трамп застосовує «трансакційний» підхід до альянсів.

У відповідь на запитання про нещодавнє розгортання американських військ на Корейському півострові USFK підтвердило свою непохитну прихильність до нього, не надаючи подальших деталей, посилаючись на внутрішню політику.

«USFK тимчасово розмістить особовий склад і техніку з Республіки Корея в рамках ротаційного розгортання. USFK і надалі зберігатиме на Корейському півострові готові, боєздатні і смертоносні сили, готові до реагування на будь-які непередбачувані ситуації», — йдеться в заяві.

Видання Defense Express пише, що факт необхідності США перекидання додаткових систем Patriot на Близький Схід є ще одним маркером того, що американський удар по ядерних об’єктах Ірану є більш ніж ймовірним. Зрештою Іран вже пригрозив США своїми ракетами, які приведені у бойову готовність, а це означає необхідність захисту цілого ряду американських баз у зоні дії іранських балістичних ракет з дальністю до 2000 км.

Раніше джерела, близькі до адміністрації президента США Дональда Трампа, заявили британському виданню Express, що Іран може «зникнути до вересня», якщо відмовиться від ядерної угоди і не згорне свою ядерну програму.