Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Олександр Густєлєв, заступник голови КМДА.

«Велосвітлофори – дієвий елемент підвищення безпеки руху для велосипедистів, адже дає можливість на перехрестях регулювати велосипедний рух окремою фазою світлофора», – зазначено в дописі.

Заступник голови КМДА нагадав, що перші велосипедні світлофори з’явилися в Києві минулого року на трьох перехрестях по вул. Пушкінській (з бульваром Тараса Шевченка, вул. Богдана Хмельницького та вул. Прорізною).

Цьогоріч велосвітлофори планують встановити на перехресті проспекту Степана Бандери з Тульською площею, розі вул. Івана Франка з вул. Богдана Хмельницького, вул. Андріївської з вул. Петра Сагайдачного.
Далі, у межах капітальних ремонтів вулично-дорожньої мережі, велосипедні світлофори встановлять ще на 40 столичних вулицях. Зокрема, вздовж таких вулиць:
– Митрополита Василя Липківського,
– Льва Толстого,
– Богдана Хмельницького,
– Хрещатик,
– Терещенківської,
– Святошинської,
– Жмеринської,
– Саксаганського,
– Урлівської,
– проспектів Повітрофлотського,
– Героїв Сталінграду,
– площі Льва Толстого
– Набережного шосе.

Цікаво, що цьогоріч у столиці заплановане подальше збільшення протяжності веломережі міста.

Наразі фахівцями Департаменту транспортної інфраструктури вже розроблені нові схеми організації дорожнього руху 48 вулиць, на яких буде влаштована велоінфраструктура загальною протяжністю понад 66 км. За словами Олександра Густєлєва, ще близько 32 км – проектуються.

Відтак, за 2021 рік у Києві планують збільшити протяжність велоінфраструктури на 100 км.

Фото: фейсбук